Maloobchod / Veľkoobchod

Protichemický ochranný oblek Tyvek Classic Xpert (DuPont®)

21,00 

Klasika medzi ochrannými odevmi. Ľahký oblek Tyvek® Classic Xpert kategórie 5 a 6.

Kombinéza DuPont® Tyvek® Classic Xpert

Popis

Kombinéza Tyvek® Classic Xpert poskytuje užívateľovi vynikajúcu ochranu proti kvapalinám, a to vďaka svojej novej technológii stehov, ktorá je prihlásená k patentovaniu. Spoločnosť DuPont stanovila v každom detaile novú definíciu ochrany a kombinéza Tyvek® Classic Xpert tak dokáže úspešne obstáť v novej prísnej skúške typu 6 (EN ISO 17491-4, metóda A:2008). Tyvek® Classic Xpert tiež vykazuje vyššiu úroveň ochrany v prísnejšom teste celotelového obleku typu 4 (test postrekom, EN ISO 17491-4, metóda B). Presiaknutie kvapaliny je u nej skutočne podstatne menšie ako u kombinéz s konvenčnými stehmi, vďaka čomu užívateľ získava väčší pocit istoty. Nová textília Tyvek® Classic Xpert je na viac certifikovaná ako materiál poskytujúci ochranu pred infekčnými látkami (EN 14126) a taktiež proti priepustnosti niektorých chemikálií vo forme vodných roztokov o nízkych koncentráciách.

Dodatočná ochrana proti časticiam

DuPont™ Tyvek® je netkaná textília, ktorá sa vyrába z mimoriadne jemných kontinuálnych vlákien vysoko hustotného polyetylénu a poskytuje výnimočnú pevnosť a ohybnosť. Tyvek® Classic Xpert na viac vykazuje šesťkrát účinnejšiu ochranu proti pevným časticiam ako Tyvek® Classic a desaťkrát účinnejšiu ochranu ako mikro porézne filmy (1). Nastavuje tak nový štandard ochrany proti časticiam, kedy do celého odevu preniká len 0,8 % častíc v porovnaní s 5 % u modelu Tyvek® Classic a s 8 % u typického mikro porézneho filmu. Nová kombinéza tiež dosahuje triedy 2 na ochranu proti rádioaktívnym časticiam (3).

Inovatívny design, výnimočný komfort a špičková odolnosť

Ochranná kombinéza Tyvek® Classic Xpert sa vyznačuje prepracovaným designom, ktorý užívateľovi poskytuje zvýšenú úroveň ochrany. To zahrnuje novo navrhnutú kapucňu, ktorá sa dokonale prispôsobuje obrysom tváre a krku, čím znižuje riziko expozície, a dlhšie prevedenie rukávov, ktoré zaisťuje, že zostanú na svojom mieste i pri práci s rukami nad hlavou. Toto konštrukčné vylepšenie znamená, že nie je potreba nepohodlných palcových pútok a je možné dosiahnuť vyššiu úroveň pohodlia a flexibility. Pri praktických overovacích skúškach užívatelia často uvádzajú, že nový design odevov je mimoriadne ergonomický, pretože poskytuje väčšiu voľnosť pohybu.

Tyvek® Classic Xpert je vybavený vlepeným elastickým pruhom v páse (namiesto všitého), čím je znížený celkový počet stehov a dosiahnuté vyššej pevnosti a obmedzenia možnosti vnútorných priesakov. Oblek je pevný, robustný a odolný proti oderu, s obojstrannou antistatickou úpravou, neobsahuje silikón a je výnimočne nízko páraný. Počas jeho vývoja počúvala spoločnosť DuPont potrebám zákazníkov. Tyvek® Classic Xpert je preto vybavený väčším počtom zipsov, ktoré užívateľovi zjednodušujú zapínanie a rozopínanie pri práci v rukaviciach. Zips s poistkou taktiež zaisťuje, že sa kombinéza pri práci nemôže samovoľne rozopnúť. Tyvek® Xpert vďaka svojej priepustnosti pre vzduch i vodnú paru maximalizuje priedušnosť a pohodlie užívateľa a zároveň zaručuje vynikajúcu ochranu.

Certifikácia

  • Typ 5 – Ochrana proti poletavým pevným časticiam chemikálií (Norma: EN ISO 13982-1)
  • Typ 6 –Obmedzená ochrana proti kvapalným chemikáliám v aerosólu (EN ISO-17491-4 Metoda A)
  • Elektrostatický výboj pri riadnom uzemnení (Norma: EN 1149-5:2008)
  • Trída 2 – Ochrana proti kontaminácii rádioaktívnymi časticami (Norma: EN 1073-2:2002)
Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie:
Veľkosť

M, L, XL

Scroll to Top